En çok para kazandıran programlama dilleri nelerdir?

Günümüzün en etkili ve bilişim tabanlı para kazanma yöntemi yazılım geliştirmedir. Yazılım geliştirmek, yani program yazmak için programlama dilini öğrenmek gerekir. Ancak piyasada birden fazla programlama tekniği vardır; bunlardan bazıları eskiden beri var olup hala rağbet görürken bazıları gereksinimleri karşılayamadığı veya gelişen yeniliklere entegre olamadığı için tercih edilmez.

Mobil ve Masaüstü uygulamaların ardından en popüler para kazandırma amacıyla yazılan programlar web tabanlıdır. Web tabanlı bir programla yapmak isteyen kullanıcılar arasında en sık kullanılan programlama dili RUBY ve HTML 5’dir. Ancak günümüzde para kazanma amacıyla yazılan ve tüketiciler tarafından da en çok rağbet gören programlar mobil tabanlıdır. Bu uygulamalar oyundan haber alma, eğlence amaçlı olmaktan iletişim sağlama gibi çok çeşitli olabilir ve sayısı milyonlarcadır. Tabii ki mobil programlama dilinin başında Java gelmektedir. Bunu Sharp olarak bilinen C#, C dili programları, C++ dili ve iPhone ve iPad gibi iOS işletim sistemi tabanlı cihazların programlanmalarında Objective-C Programlama dili ve Swift programlama dilleri kullanılmakta.

Bu programa dillerinin birçoğu masaüstü programa dilleri içinde kullanılmakta. Masaüstü programlama dilleri para kazanmak için programlama yapmak isteyen kullanıcıların rağbet gösterdiği en eski ve hâlâ etkili tekniklerden birisi. Kullanıcıların günümüzde en çok rağbet ettiği tercihlerin başında oyun geliştirmek geliyor. Yukarıda saydığım programlama dillerinin yanı sıra popüler web sitelerin yazılımı için PHP, Javascript, CSS3 ve SQL programlama dilleri geliyor.

Author: patrick2dev

"yazılımcı" tabirini kullanan bir yazılımcı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *